Breussova masáž

Účinky Breusovy masáže

ViewBag.ArticleDetailContent[

Páteř, jako každý organismus, vnímá každodenní stres, a proto je třeba dbát na to, abychom udrželi její sílu a zachovali tak její funkci. Breussova masáž uvolňuje napětí v okolí páteře, vyživuje ploténky a jednotlivé obratle, zlepšuje prokrvení, a tak odstraňuje bolest zad. Za použití přírodního oleje, který podporuje hluboké uvolnění svalů, natáhne páteř a podporuje tak klidný a zdravý spánek.

DSC_0154.jpgÚčinnost Breussovy masáže spočívá v práci s míšními nervy, které vedou z páteře. Každý z těchto nervů má vliv na určitý orgán v našem těle.

Breussova masáž je také spojena s tradiční čínskou medicínou, která se zaměřuje na meridián močového měchýře, kde se nachází přes 50 akupresurních bodů.

Breussova masáž je dále úzce spojena s Dornovou metodou. Tyto dvě metody se skvěle dopňují, a právě proto jsou prováděny v kombinaci. Breussova masáž dokonale odstraňuje napětí, proto je neodmyslitelně aplikována po Dornově metodě pro zklidnění těla. Někteří fyzioterapeuti provádí Breussovu masáž i před Dornovou metodou, pro uvolnění napětí a následnou lepší práci s klientem.